5 Yıldızlı Böcek Oteli

Seyahate çıkmak istiyorsunuz ama böceklerinizi ne yapacağınızı, kime bırakacağınızı bilmiyorsunuz. Aslında onlar da gezsin, çayırlarda dolaşsın, arkadaş edinsin, doğayla bütünleşsin istiyorsunuz ama buna uygun bir yer bulamıyorsunuz. Zaman kötü, hayatta kalmak zor, bir bakmışsınız böceğiniz besin piramidine kurban olup gidivermiş, dönüp de bulamamak var.

İşte beş yıldızlı Letterkenny Böcek Oteli tam size göre. İrlanda’nın eşsiz doğası eşliğinde, böcekleriniz tam pansiyon olarak yeşilin tadına varacak. Bu ekosistem ona evini aratmayacak bir sıcaklık sunacak. Siz şehri keşfederken o da bu dostça ortamda keyifli anlar yaşayacak. Hem de ücretsiz!

böcek oteli (Large)

Uğurböceğinden, arılara, kelebeklerden daha birçok böcek türüne yiyecek ve sıcak bir yuva veren küçük bir ekosistem burası.

Bu böceklerin çoğu, yine sayısız meyve ve sebzenin tozlaşmasını, yani döllenmesi sağlıyor. Kış uykusuna yatan, türleri tehlike altında olan  böcek türleri için de önemli bir barınak. Bu konforlu 5 yıldızlı oteli yapmak da gayet kolay. Malzemeleri bulmak da zor değil.

Siz de kendi zevkinize göre bir tane yapabilesiniz diye tasarlanmış çeşitli böcek otellerini paylaşmak istiyorum;

http://goo.gl/Kbj0R0 thoughts on “5 Yıldızlı Böcek Oteli”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir